Salezjanie
87-100 Toruń
ul. Storczykowa 66a
tel. 056 648 64 16

Trzeci trening Olimpijskiej Energii

Tym razem siatkarze Trefla Gdańsk zawitali do Torunia. Gospodarzem otwartego treningu było Gimnazjum nr 6 im. Zesłańców Sybiru w Toruniu gdzie odbyło się spotkanie z udziałem dwóch toruńskich gimnazjów:
- Gimnazjum nr 6 (Zespół Szkół nr 1) im. Zesłańców Sybiru
- Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

Podopieczni trenera Jerzego Strumiły przyjechali do "miasta Kopernika" z Piły, gdzie dzień wcześniej zwyciężyli tamtejszego Jokera 3:2 i zostali liderem 1 ligi. Warunki pogodowe i korki w mieście, sprawiły opóźnienie przyjazdu siatkarzy. Czas w oczekiwaniu na Gdańszczan, został wykorzystany na sparingowy mecz pomiędzy gimnazjami. Gospodarzy, w niebiesko-granatowych kostiumach, z logo "Olimpijskiej Energi", pokierowali Panowie: Sławomir Trawicki i Krzysztof Okińczyc, nauczyciele WF-u. "Salezjanom"( pomarańczowe stroje) wskazówek udzielał Pan Dariusz Iżko, zastępując kolegę, którego zmogła choroba. Zawodnicy z "szóstki" pewnie pokonali młodszych kolegów, szykując sobie apetyt na pokonanie Trefla:-). Zwycięzcy sparingu czyli się mocni i wierzyli w swój sukces, w potyczce z zawodowcami, ponieważ kilku z nich gra w UKS Budowlanka Toruń min. Mateusz Ciepielowski, Brodacki Bartosz i Robert Wronkowski, który jest w kadrze województwa kujawsko-pomorskiego. Dodatkowo, jak powiedział kolega z drużyny, wyżej wymienionych graczy, Oskar Sumiński - "Mamy talent wrodzony...:-)"
W drużynie gości "dwoił się i troił" Adam Górniak. On również trenuje siatkówkę w UKS Budowlanka. Uczęszcza on dodatkowo na fakultety sportowe, podobnie jak jego koledzy z drużyny "Salezjan" dlatego to właśnie Ci zawodnicy dostąpili zaszczytu trenowania z Treflem. Adam trenuje siatkówkę ponieważ - "Jest to fajny, bezkontaktowy sport, w którym liczy się zespołowość. Trenujemy na boisku szkolnym z kolegami i sprawia nam to wielką przyjemność." Gdy na halę sportową weszli siatkarze Trefla Gdańsk, w imieniu szkoły serdecznie ich przywitała Pani Ewa Trawińska. Przedstawiła pokrótce cele programu "Olimpijska Energia", po czym wyczytywała wszystkich obecnych zawodników i trenerów, a każdy z nich dostał gromkie brawa.
Trening rozpoczął się od obowiązkowej rozgrzewki. Najpierw trochę biegania i rozciągania się, następnie odbijanie piłki w parach- zawodowiec z uczniem. Kolejnym elementem rozruchu było zbijanie piłki.
W do pokazowego meczu z Treflem, jako pierwsi wyszli na parkiet, zawodnicy z gimnazjum nr 6. Michał Żurek, Waldemar Świrydowicz, Waldemar Kaczmarek, Maciej Nalewajko, Michał Chabetek i Artur Ratajczak, pokazali że nikomu nie odpuszczają, zarówno w lidze jak i na treningu. Gospodarze popisywali się pojedynczymi udanymi akcjami, jednak ostatni punkt sędziujący Tomasz Marciniak, trener odnowy biologicznej Trefla, przyznał zawodnikom z Gdańska i to oni cieszyli się z wygranej.
Po meczu ponownie głos zabrał zawodnik z Gim. Nr 6 Oskar Sumiński- "fajnie, że mogliśmy się spotkać z zawodnikami z 1 ligi, technicznie są od nas lepsi, ale siłowo nie odbiegamy od nich...:-)". Cała drużyna chwaliła swojego nauczyciela WF-u Pana Sławomira Rawickiego, dziękując za organizację spotkania z zawodnikami Trefla, za chęć nauczania siatkówki i za poświęcony im czas.
"Salezjanie" również musieli uznać wyższość Trefla. Opiekun grupy Pan Dariusz Iżko, był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Po meczu powiedział - " Super, rewelacja..., konfrontacja z wyczynowcami zmotywuje moich zawodników do treningu. Chłopaki zobaczyli jak się gra w siatkówkę. Jesteśmy wdzięczni sponsorom za sprzęt do gry i za całe spotkanie. Dziękujemy".
Na zakończenie młodzi adepci siatkówki dostali autografy od swoich idoli. Podpisy zbierali na plakatach zapowiadających sobotni mecz Trefla z SMS Spała, na których widniał wizerunek "środkowego" Gdańszczan- Artura Ratajczyka. Najmłodszy zawodnik Trefla motywował gimnazjalistów słowami "Siatkówka to ciężka praca, trzeba mieć w sobie dużo pokory, musicie słuchać trenerów i czekać na swoją szansę. Ważne jest żebyście na trening przychodzili z uśmiechem na twarzy a gra sprawiała wam radość. Mam nadzieje, że dzisiejsze spotkanie zmotywuje Was do wysiłku, życzę Wam wytrwałości i sukcesów."