Salezjanie
87-100 Toruń
ul. Storczykowa 66a
tel. 056 648 64 16

TORUŃSKIE PÓŁKOLNIE
W SZKOLE SALEZJAŃSKIEJ
"PRZYJEMNIE I POŻYTECZNIE 2011"

Kierownikiem półkolonii był ks. dr Mirosław Wierzbicki. Był on wspomagany przez grupę wspaniałych wychowawców i animatorów tj. Panią dyr. mgr Lilę Iglewską, panią mgr Dorotę Piórkowską, naszych absolwentów Katarzynę Demską i Jędrzeja Drążkowskiego oraz uczniów z II klasy gimnazjum Annę Warejko i Damiana Stybowskiego.
Programie miały miejsce: całodniowy wyjazd do Bydgoskiego "Familly Parku", zajęcia z pływania w mini Aquaparku przy ul. Hallera. Dwa dni zabaw wodnych sprawił, że radości i uciech nie było końca. Uczestnicy uczyli się pracy na komputerach oraz pod okiem specjalistów tworzyli prawdziwą gazetkę. Poznawali najmniejszy świat wokół nas przy pomocy mikroskopów. Wszystkiemu towarzyszyły różnorakie turnieje sportowe np. piłka nożna, ręczna, tenis stołowy, piłkarzyki, zabawy ruchowe. Dla posiadających dobre poczucie rytmu odbywały się zajęcia z tańca nowoczesnego, natomiast dla artystów były wystawione sztalugi na których powstawały prawdziwe arcydzieła. W hotelu "Walter" zostaliśmy przyjęci ciepłą herbatą oraz mogliśmy uczestniczyć w pokazach spędzenia wolnego czasu pod żaglami. Tematyce formacyjnej towarzyszyły filmy z serii odkrywców nowoczesności oraz znane programy pt. "Laboratorium wiary". Dużym powodzeniem podczas półkolonii cieszył się nocleg w szkole. Dzieci mogły przeżyć go z 2 na 3 lutego 2011 r. Przy tej okazji powstało koło kulinarne z konkursem na najlepsze potrawy. W czasie wypoczynku dzieci korzystały z obiadów i słodkich podwieczorków.
Półkolonie zostały zakończone w czwartek uroczystą Eucharystią oraz balem karnawałowym na którym zostały rozdane dyplomy uczestnictwa w półkoloniach, medale i słodkie nagrody za wszelkie konkursy.

Ks. dr Mirosław Stanisław Wierzbicki SDB