Salezjanie
87-100 Toruń
ul. św. Jana Bosko 1
tel. 056 648 64 16

Nowoczesne technologie w szkole


W Szkołach Salezjańskich w Toruniu pracujemy i uczymy się wykorzystując najnowsze technologie. Jesteśmy jedyną i pierwszą szkołą w Toruniu, której wszystkie sale wyposażone są w tablice interaktywne. Sale lekcyjne są wyposażone, także w rzutniki multimedialne, w komputery z dostępem do sieci Internet, sprzęt rtv (telewizory, odtwarzacze dvd, magnetofony), sale językowe w zestawy kina domowego.

Lego WeDo

Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem zestawów WeDo Lego Education, przeznaczonym dla dzieci młodszych, a będących wproadzeniem do pracy z bardziej zaawansowanymi produktami z serii LEGO Mindstorms NXT. Zestaw WeDo pozwala na budowę i programowanie prostych konstrukcji z klasycznych klocków LEGO. Zajęcia rozwijają umiejętności techniczne, komputerowe, matematyczne, językowe i komunikacyjne.

Laboratorium Robotów Mobilnych w szkole

Jesteśmy pierwszą szkołą w Toruniu prowadzącą zajęcia z robotyki i programowania w oparciu o nasz autorski program. Wykorzystujemy zestaw edukacyjny LEGO Mindstorms umożliwiający budowę robotów, budowę układów automatyki, komunikację przez Bluetooth i przez USB oraz programowanie.

Jesteśmy Szkołą Nowych Technologii

Szkoły Salezjańskie zostały zakwalifikowane do grona 500 szkół uczestniczących w Projekcie Szkoła Nowych Technologii, będącego częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning (Partnerstwo dla przyszłości). W ramach projektu nauczyciele i uczniowie poznają nowoczesne narzędzia informatyczne, zdobywają wiedzę o nowych trendach w edukacji.

Umiemy uczyć nowocześnie

Miło nam poinformować, że p. Monika Mrowińska nauczyciel przyrody i biologii w naszych szkołach została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Umiem uczyć nowocześnie" na scenariusz zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu. Jury oceniało niekonwencjonalne wykorzystanie multimediów i najlepszą dokumentację zajęć. Scenariusz zostanie opublikowany na portalu EduFakty i miesięczniku "Multimedia w szkole". Gratulujemy!

Tablet interaktywny

Od 2011 r nauczyciele wykorzystują w pracy bezprzewodowy tablet, który współpracuje z tablicami interaktywnymi. Dzięki tabletowi nauczyciel prowadzący zajęcia z dowolnego miejsca w klasie może pisac na tablicy interaktywnej, obsługiwać komputer, uruchamiać programy, filmy, prezentacje, pliki multimedialne, otwierać strony WWW i obsługiwać pocztę elektroniczną. Uczniowie te czynności obserwują na tablicy dzięki rzutnikowi.

Tablice interaktywne

Wszystkie sale lekcyjne szkoły podstawowej i gimnazjum wyposażono w tablice interaktywne. Każda tablica współpracuje z rzutnikiem i komputerem podłączonym do sieci Internet. Dzięki możliwościom jakie stwarza użytkowanie nowych technologii uczniowie bawią się i uczą aktywnie korzystając z wszechstronnego dostępu do wiedzy. Galeria

Nowa pracownia komputerowa

Pracownia komputerowa została wyposażona w 2010 roku w 15 nowych komputerów wraz z monitorami najnowszej generacji. Komputery posiadają najnowszą 64 bitową wersję systemu operacyjnego Windows 7. System współpracuje z nową tablicą interaktywną Promethean i sieciowym urządzeniem wielofunkcyjnym. Wszystkie komputery są zabezpieczone licencjonowanym programem antywirusowym i Ochroną Rodzicielską z pakietu Windows Live. Galeria

Pracownia komputerowa Apple

W 2007 roku przy współfinansowaniu EFS szkoła otrzymała pracownię komputerową. Na wyposażenie pracowni składa się dziesięć komputerów firmy Apple, MacBook, skaner oraz drukarka. Uczniowie poznają unixowy system Tiger 10.4 i zapoznają się z różnorodnymi programami do obsługi multimediów. Galeria