ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

Współpraca międzynarodowa

Współpraca międzynarodowa CLICK on CLIL

Okazja do wykorzystania języka angielskiego w praktyce, czyli możliwość swobodnego porozmawiania z obcokrajowcem, jest dla uczniów bezcenna, dlatego organizujemy spotkania z gośćmi z zagranicy. Sprawiają one uczniom ogromną radość. Przede wszystkim dlatego, że pozwalają sprawdzić włożoną w naukę języka obcego pracę i ocenić swoje umiejętności.

Spotkania z osobami z innych krajów pozwalają też z bliska – nie tylko z kart podręczników i filmów – poznać inną kulturę: historię, kuchnię, zwyczaje, codzienne rytuały. Uczniowie mogą się dowiedzieć, co obcokrajowcy myślą o nas, porównać i sprawdzić nasze wcześniejsze przekonania na temat innych krajów i ich mieszkańców. Gościliśmy już ciekawe osoby z Anglii, Kanady, Nowej Zelandii, Francji, Hiszpanii, Turcji i Włoch. Językiem komunikacji był angielski.

W ramach współpracy międzynarodowej nasi starsi uczniowie korespondują w języku angielskim z uczniami z Włoch i Hiszpanii. W ramach szkolnych wyjazdów uczniowie odwiedzili też ciekawe miejsca w Niemczech, Włoszech i na Litwie. Natomiast młodsze dzieci, uczniowie klas 1-3, piszą listy i uczestniczą w zajęciach prowadzonych poprzez Skype’a z rówieśnikami z wielu krajów w ramach projektu eTwinning.

CLICK on CLIL – aktualności

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl