ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

„Co czytali kiedy byli mali”!

Wywiad z Panią Zuzanną Krawczyk wychowawczynią klasy 2b

Czy czytało się dużo u Ciebie w rodzinie?

Tak, pasją do czytania zaraziły mnie moja mama oraz babcia. Babcia czyta bardzo dużo i bardzo szybko. Trylogię i inne polskie klasyki zna na pamięć. To dzięki niej poznałam „Trędowatą” i pokochałam literaturę piękną. Mama zaś od kiedy pamiętam czytała nam na dobranoc. W naszym domu książki pomagały nam w trudniejszych sytuacjach życiowych, np. przeprowadzka, dojrzewanie, relacje z innymi. Mama podsuwała mi książki, które opowiadały o danych trudnościach w przystępny sposób, dzięki czemu łatwiej było mi się z nimi zmierzyć.

Skąd brałaś książki?

Książki dostawałam w prezencie od rodziny. W szkole podstawowej często odwiedzałam szkolną bibliotekę.

Od czego zaczynałaś lekturę w dzieciństwie?

Lekturę zaczynałam od dokładnego obejrzenia książki, jej przodu, tyłu, sprawdzenia, ile stron ma dana pozycja, itp.

Ulubiona książka w dzieciństwie?

Było ich kilka. Pierwszą ulubioną książeczką, jaką pamiętam jest „O pluszowym piesku”. Mam do niej wielki sentyment, a po jej stanie widać, że była często w użyciu. Bardzo lubiłam słuchać, a później samodzielnie czytać także „Baśnie” H. Ch. Andersena oraz „Kubusia Puchatka” w każdym wydaniu. Moją ulubioną i wielokrotnie czytaną lekturą były zaś „Dzieci z Bullerbyn”.

Czy zapisujesz książki które przeczytałaś?

Nie zapisuję, choć planuję zacząć prowadzić notatnik, w którym będę zapisywać m.in. przeczytane książki.

Dlaczego czytasz książki?

Czytam, bo lubię, bo mogę się wyciszyć, odpocząć, poszerzyć wiedzę i słownictwo, a także uruchomić wyobraźnię i przenieść się do innego świata.

Ulubiona książka w dorosłym życiu.

Trudno wybrać jedną, ponieważ czytam kilka gatunków literatury: piękną, wojenną, przyrodniczą, a także książki dotyczące motywacji, rozwoju osobistego, czy obszarów wiedzy, którymi się interesuję. Wśród faworytów na pewno są „Trędowata”, „Duma i uprzedzenie”, „Duchowe życie zwierząt” oraz „Potęga podświadomości”.

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl