Salezjanie
87-100 Toruń
ul. Storczykowa 66a
tel. 056 648 64 16

Turniej Piłki Nożnej EuroBosco 2008

Od 7 do 15 czerwca w naszych szkołach trwał turniej piłki nożnej - "EuroBosco 2008". W kategorii klas gimnazjalnych najlepsza okazała się klasa, klasa pierwsza, drugie miejsce zajęła klasa trzecia, a trzecie klasa druga.

Lednica 2008

7 czerwca młodzież naszego gimnazjum wraz z opiekunami Księdzem Dyrektorem Mariuszem Witkowskim, ks. Mirosławem Wierzbickim i panią Agnieszką Kalinowską pojechała na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy, organizowane przez ojca Jana Górę, wszyscy wróciliśmy pod wrażeniem tego niezwykłego wydarzenia i z zamiarem powrotu do Lednicy za rok. Galeria

Wycieczka rowerowa szlakiem fortów toruńskich

31 maja dziesięciu uczniów wraz z Księdzem Dyrektorem Mariuszem Witkowskim i bratem Andrzejem Okoniewskim wyruszyło na wyprawę rowerową szlakiem toruńskich fortów. Zapraszamy na kolejne wycieczki rowerowe wszystkich uczniów naszych szkół. Galeria

Wyjazd klasy pierwszej GTS na kajaki

W dniach 25-28 maja młodzież z klasy pierwszej gimnazjum wraz z opiekunami panią Grażyną Pietruszczak oraz Księdzem Dyrektorem Mariuszem Witkowskim pływała kajakami rzekami Brdą, Chociną i Zbrzycą. A w wakacje zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny wyjazd, świetna zabawa gwarantowana. Galeria

Wycieczka klasy trzeciej GTS

Od 18 do 21 maja klasa trzecia gimnazjum była wraz z opiekunami ks. Michałem Tomczakiem, wychowawczynią panią Barbarą Kowalską i panią Agnieszką Kalinowską na wycieczce w Trójmieście. Uczniowie zwiedzali m.in. Oceonarium w Gdyni, Stare Miasto w Gdańsku, Katedrę w Oliwie. Oprócz podziwiania zabytków młodzież doskonale się bawiła, spędzając czas w sopockim aquaparku, kinie i gdyńskim wesołym miasteczku. Galeria

Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 1 czerwca spotkaliśmy się na rodzinnym festynie zorganizowanym przez Radę Rodziców. Dzięki wspólnej zabawie, konkursom, rodzinnemu turniejowi gry w piłkarzyki i pieczonym kiełbaskom zapanowała niepowtarzalna atmosfera. Gratulujemy zwycięzcom konkurencji sportowych, dziękujemy wszystkim za obecność i mamy nadzieję na spotkanie podczas rodzinnego festynu za rok. Galeria

Finał Konkursu Wiedzy o Historii Niemiec

12 kwietnia 2008 roku odbył się ostatni etap Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Historii Niemiec, zorganizowanego przez pana Arkadiusza Sterna i panią Halinę Zubrycką. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, drugie przedstawiciele Gimnazjum Akademickiego, a trzecie zawodnicy z Gimnazjum nr 3. Galeria

Dzień Otwartych Drzwi

12 kwietnia wszyscy zainteresowani nauką w Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego mogli obejrzeć sale lekcyjne, pokazy doświadczeń chemicznych, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, a także wysłuchać przemówienia Księdza Dyrektora Mariusza Witkowskiego.
Galeria

Kangur Matematyczny 2008

[Rozmiar: 48359 bajtów] W czwartek 28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Czekamy niecierpliwie na wyniki.
Galeria

Turniej tenisa stołowego

[Rozmiar: 43515 bajtów] W marcu odbył się w naszej szkole Turniej tenisa stołowego, najlepszy w kategorii klas gimnazjalnych okazał się uczeń klasy drugiej - Mikołaj Dembek, drugie i trzecie miejsce zajęli: Kacper Dembek z klasy trzeciej i Maciej Piasecki z klasy drugiej.
Galeria

Spektakl 111

27 lutego chętni gimnazjaliści wraz z opiekunami udali się do Teatru im. W. Horzycy na przedstawienie zatytułowane  "111", wyreżyserowane przez Tomasza Mana. Sztukę odgrywano na tzw. scenie na zapleczu, w kameralnej atmosferze. Obsadę stanowiło czworo aktorów, wcielających się w rolę członków współczesnej rodziny. Scenografię stanowiły jedynie czarne ściany, ławka ustawiona na środku sceny i okno na jednej ze ścian. Kluczową rolę spełniła muzyka. Wraz z narastaniem napięcia wydobywał się z głośników dźwięk bijącego serca. Aktorzy swoją znakomitą grą przykuwali uwagę widzów.
    "111" jest opowieścią o współczesnej rodzinie. Matka i ojciec  opowiadają o swoim dziecku. Wraz z córką prowadzą dialog, który prezentuje nam obraz chłopaka od samych jego narodzin. Z ich wypowiedzi wyłania się smutna prawda: wizerunek brutalnego ojca, nieczułej, uległej mężowi matki, i przede wszystkim samotnego, wrażliwego, zagubionego w świecie nastolatka, dla którego jedynym wsparciem bywa siostra. Sytuacja w rodzinie prowadzi do tragedii.
    "Moim zdaniem widowisko jest naprawdę godne polecenia, przykuwa uwagę od początku do zaskakującej puenty. Uważam, że takie dramaty powinny być obowiązkowe do obejrzenia, poniważ mogą one w znaczny sposób poprawić ludzkie życie. Sztuka jest genialna, widz może bez problemu utożsamić się z głównym bohaterem [...]. Spektakl staje się próbą odpowiedzi na pytanie: jak rodzi się zło" ( fragment recenzji ucznia klasy III - Mikołaja Lisewskiego).

Muzeum Powstania Warszawskiego

[Rozmiar: 45397 bajtów]

14 lutego uczniowie klas I-III gimnazjum wraz z wychowawcami pojechali do Muzeum Powstania Warszawskiego. Gimnazjaliści mieli okazję znaleźć się na ulicach Warszawy w 1944 roku. Historia powstańców, jak i trudna sytuacja ludności cywilnej, nękanej przez okupanta, została uczniom przybliżona dzięki opowieściom przewodnika.
    Młodzież poznała losy heroicznych powstańców, m. in. Elżbiety Zawackiej czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jak i mogła przejść wąskimi kanałami w zupełnych ciemnościach, by poczuć strach i jednoczesną wolę przeżycia ówczesnych warszawiaków. Wzruszające okazały się również listy pisane w tamtym okresie, dotyczące w większości obawy o życie własne i bliskich.
    Chłopców zainteresowały przede wszystkim działania zbrojne powstańców, podziwiali broń, słuchali z uwagą opowieści o akcjach skierowanych przeciwko okupantowi.
    Ci, którzy mają mocne nerwy, mogli również obejrzeć drastyczne sceny, m. in. obrazy z getta czy egzekucji dokonywanych na ludności polskiej i żydowskiej.
    Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego okazała się doskonałą lekchą historii i patriotyzmu. Na pewno na długo zapisze się w pamięci naszych gimnazjalistów.
Galeria

Mistrzyni Polski w tenisie ziemnym

[Rozmiar: 38525 bajtów] Gratulujemy Katarzynie Kapustce, uczennicy klasy I gimnazjum drużynowego mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym, srebrnego medalu w grze podwójnej dziewcząt i brązowego medalu w grze pojedynczej dziewcząt.
Galeria

Zimowisko

[Rozmiar: 46810 bajtów] Pierwszy tydzień ferii uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Ks. Dyrektorem Mariuszem Witkowskim, p. Lidią Maciejewską i p. Agnieszką Kalinowską spędzili na zimowisku w Białym Dunajcu. Podczas pobytu zwiedzali Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce, odwiedzili Jaskinię Bielską i aquapark w Popradzie na Słowacji. Jednak najwięcej radości przysporzyła uczestnikom jazda na nartach. Może w przyszłym roku obóz narciarski...?
Galeria

Święto Szkoły

[Rozmiar: 46225 bajtów] 25 stycznia 2008 roku obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z imieninami Ks. Dyrektora Mariusza Witkowskiego. Ten szczególny dzień rozpoczeliśmy uroczystą Mszą Świętą, obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez klasę piątą oraz jej wychowawcę pana Arkadiusza Sterna. W drugiej, rozrywkowej części obchodów Świeta Szkoły zobaczyliśmy popisy taneczne Kacpra Dembka z klasy III gimnazjum z partnerką oraz Klaudii Just z klasy VI z partnerem. Po pokazie tańca wszystkie klasy naszej szkoły stanęły do konkursu karaoke.
Galeria

Konkurs karaoke

[Rozmiar: 43213 bajtów]Totem zwycięstwa przypadł klasie VI, pod wodzą pani Agaty Jędrzejewskiej :), drugie miejsce zajęła klasa IB, a trzecie klasa I gimnazjum.
Zwycięskie drużyny otrzymały do swoich sal lekcyjnych 32-calowe telewizory LCD. Gratulujemy!

Rozwiązanie konkursu Kto jest kim?

W Gimnazjum pierwsza nagroda w konkursie Kto jest kim? ex aequo została przyznana Indze Cyrwus, Dorocie Świerzko, Zosi Malickiej i Patrycji Przyjemskiej. Zwycięzcom gratulujemy.
Rozwiązanie konkursu dla Gimnazjum.

Konkurs Kto jest kim?

Dnia 18.01.2008 rozpoczął się konkursy dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, polegające na rozpoznaniu nauczycieli ze zdjęć z dzieciństwa. Zapraszamy do udziału w konkursie. Prawidłowe odpowiedzi zostaną ogłoszone podczas Święta Szkoły - dnia 25.01.2008.
Zdjęcia dla Gimnazjum

Kolęda 2008

[Rozmiar: 24582 bajtów] W czwartek 10 stycznia przyjęliśmy kolędę w naszej szkole. Ksiądz Wojciech Miszewski, kanonik parafii Św. Antoniego, na terenie której znajduje się nasza szkoła, poświęcił sale lekcyjne i udzielił nam błogosławieństwa na nowy rok.
Galeria Gimnazjum

Wigilia Bożego Narodzenia w Gimnazjum

[Rozmiar: 23068 bajtów] Na naszej szkolnej Wigili w Gimnazjum spotkaliśmy się w czwartek 20 grudnia. Nasz wspólny świąteczny wieczór upiększyła klasa pierwsza, która wraz ze swoją wychowawczynią - panią Grażyną Pietruszczak, przygotowała kolędnicę. Po obejrzeniu przedstawienia zapanował wśród nas prawdziwie świąteczny nastrój, sprzyjający wspólnemu śpiewaniu kolęd. Po wspólnym kolędowaniu w prawdziwie rodzinnej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem, a potem zjedliśmy tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców naszych uczniów.
Galeria

Święty Mikołaj odwiedza naszą szkołę

[Rozmiar: 24582 bajtów] 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. Nasz gość wraz ze swoimi pomocnikami - Księdzem Dyrektorem i Jędrkiem z klasy trzeciej gimnazjum - przywitał nas w drzwiach szkoły, a następnie odwiedził wszystkie klasy naszej szkoły i obdarował zarówno uczniów jak i nauczycieli drobnymi upominkami. Najwięcej radości obecność Świętego wzbudziła u uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali specjalne piosenki na tę okazję. Święty Mikołaju zapraszamy w przyszłym roku!
Galeria Gimnazjum

Ślubowanie i otrzęsiny gimnazjalistów

[Rozmiar: 24582 bajtów]3 października odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I gimnazjum. W imieniu społeczności uczniowskiej przysięgę złożył Maciej Karaś. Pierwszoklasiści z wielkim przejęciem, powagą i dumą zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszego gimnazjum.
Czytaj całość
Galeria zdjęć

III Zlot młodzieży Szkół Salezjańskich i Ośrodków Wychowawczych w Szczecinie

Zlot Grupa młodzieży z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu, a nawet dwie osoby z 6 klasy Szkoły Podstawowej udały się w towarzystwie opiekunów ks. Mirosława Wierzbickiego – wicedyrektora szkół w Toruniu i pani Grażyny Pietruszczak wychowawcy kl. I GTS, do Szczecina, aby tam uczestniczyć w ,,III Zlocie młodzieży Szkół Salezjańskich i Ośrodków Wychowawczych”.

Czytaj całość
Galeria zdjęć

Ogólnopolskie Forum Młodzieży

Jasna Góra Dnia 21 września 2007 r. grupa uczniów ze szkoły salezjańskiej z Torunia pod przewodnictwem ks. Mirosława Wierzbickiego udała się do Częstochowy na VII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Szczegóły

Wizytacja ks. Inspektora Zbigniewa Łepki w Szkołach Salezjańskich w Toruniu.

Tegoroczna wizytacja miała miejsce 21 września.
Szczegóły

Odwiedziny Relikwii św. Dominika Savio

Zlot Dnia 20 września ok. godziny 16.00 przybyły do Aleksandrowa Kujawskiego relikwie św. Dominika Savio. Świętego patrona młodzieży, ministrantów i matek w stanie błogosławionym. Szczegóły

Różaniec w ręce ks. Bosko

Miesiąc październik w tradycji Kościoła to czas, kiedy bierzemy nasze różańce do ręki, i wspólną modlitwę zanosimy do Boga przez przyczynę Maryi.
Czytaj całość