ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

Google Workspace i Office 365

Szkolne konto mailowe Google

Szkoła udostępnia wszystkim uczniom indywidualne konta w szkolnej domenie torunsalezjanie.pl. Dzięki temu uczniowie otrzymują indywidualne szkolne konto mailowe Google: imię.nazwisko@torunsalezjanie.pl, gdzie dostępne są m.in. usługi gmail i classroom.

Za pomocą otrzymanego ze Szkoły loginu i hasła należy zalogować się do konta Google (na stronie https://accounts.google.com/Login). Po pierwszym logowaniu następuje wymuszenie zmiany hasła.

Office 365

Udostępniamy również bezpłatny dostęp do usługi Office 365 (m.in. OneDrive, Word, Excel, PowerPoint itd.). Dzięki usłudze OneDrive (usługa dysku chmurowego, dzięki której można przechowywać i udostępniać pliki, dokumenty, obrazy itp.) uczniowie zyskują miejsce na szkolne dane – 1 TB pojemności (na prace, prezentacje, materiały szkolne itp.). Żeby móc korzystać z powyższych usług należy za pomocą tego samego loginu i hasła otrzymanego ze szkoły zalogować się na stronie https://office.com. Po pierwszym logowaniu również następuje wymuszenie zmiany hasła.

Aby przesłać za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulcan wiadomość z załącznikiem lub otworzyć załącznik przesłany w wiadomości należy użyć loginu i hasła do Office 365 i zalogować się na stronie https://office.com. W załączeniu przydatne instrukcje.

Instrukcja przesyłania plików na dysk OneDrive

Jak przygotować wiadomość zawierającą link do zasobów OneDrive

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl