ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

I miejsce w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Konkurs pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty

Najpierw były eliminacje szkolne, a następnie zawody międzyszkolne. Bowiem dwuetapowo przebiegał Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Toruniu. Dowiedzieliśmy się, że jest to już kolejna – prawdopodobnie szósta – edycja tego konkursu, a my braliśmy w nim udział po raz pierwszy, ale od razu z super wynikami. Bo nie mogło być inaczej. Podium jest nasze!
Konkurs ten odbywał się w tym roku pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i w związku z tym cztery uczennice z naszej szkoły otrzymują zaszczytny tytuł laureatek tego konkursu. Pierwsze miejsce zajęły Joanna Drewniak i Emilia Łątkowska z klasy 7a, natomiast trzecie miejsce należy do Zuzanny Jasik z klasy 7b i Tatiany Podgórskiej z klasy 7c.
Po przejściu eliminacji szkolnych w postaci pisemnego testu dotyczącego kultury, właśnie te cztery uczennice uplasowały się punktowo najwyżej i mogły reprezentować naszą szkołę 30 maja w dalszych potyczkach z innymi szkołami już na terenie SP 10. Dziewczynki przystępowały do testu w parach: najpierw podeszły do godzinnej części pisemnej, a na końcu do krótkiego testu Kahoot. Taki wysiłek umysłowy ze strony naszych uczennic zasługiwał na słodką nagrodę. Dlatego też dyskusję o teście, o kulturze i o życiu jako takim zakończyłyśmy na słodko w centrum Torunia. I teraz wiemy, że na każdy sukces trzeba zapracować, ponieważ na szczyt swoich możliwości nie wjeżdża się windą, a wchodzi się po schodach. Step by step!
Bardzo dziękujemy organizatorom za przygotowanie ciekawego konkursu i czekamy na kolejną edycję za rok. A naszym laureatkom oczywiście gratulujemy!

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl