ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

Konkurs pod patronatem KO – 2023

7 grudzień 2023 r.

Aby zajść wysoko, aby sięgnąć po nagrody, potrzeba nam – oprócz wrodzonego talentu – siły, pracowitości i wytrwałości. Nasze uczennice pokazały swoją determinację pomimo dzisiejszego mrozu wokół i rozgrzały się szybko wiedzą w międzyszkolnej atmosferze zmagań językowych. Dzisiaj właśnie odbył się drugi etap Powiatowego Konkursu Leksykalno-Gramatycznego z Języka Angielskiego pod patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 w Toruniu. Naszą szkołę reprezentowały Maja Czechowicz i Alina Mierwald z klasy 8b. Poziom czterdziestu uczniów szkół toruńskich i podtoruńskich był tak wysoki, że organizatorki zmuszone były przygotować dogrywkę. Po burzliwych zmaganiach ogłoszono wyniki. Nasza uczennica Maja Czechowicz zajęła trzecie miejsce, a Alina uplasowała się równie wysoko. Super!

Gratulujemy poziomu wiedzy i reprezentowanych umiejętności językowych. Dla obu Dziewcząt był to trening przed zmaganiami styczniowymi, kiedy to startować będą z szesnastoma innymi uczniami z naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

Trzymamy kciuki za kolejne wyzwania językowe. A etap rejonowy kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego dla naszej wspaniałej osiemnastki uczniów SPTS już 8 stycznia.


WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl