ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

Laboratoria Przyszłości

„Akademia przyszłości”

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła w ramach programu wyposażyła nową pracownię informatyczno – robotyczą,  zakupiła sprzęt do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku, do pracowni biologicznej mikroskop z kamerą HD oraz dodatkowe wyposażenie stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej.

Przedstawiamy nową pracownię informatyczno-robotyczną, która została wyposażona w specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki (np. drukarka 3D wraz z kompatybilnym skanerem, długopisy 3D, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, roboty edukacyjne. Uczniowie na dodatkowych zajęciach będą rozwijać swoje umiejętności związane z robotyką czy drukiem 3D.

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl