ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

mLegitymacja

mLegitymacja szkolna i aplikacja mObywatel

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa/plastikowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych czy autobusowych.
W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej/plastikowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.


Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wersji papierowej/plastikowej czyli do 30 września. Każdego roku we wrześniu można przedłużyć ważność mLegitymacji o kolejny rok i odbywa się to również na wniosek rodzica/opiekuna. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia – w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiast poinformować sekretariat szkoły).

Wymagania sprzętowe – telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0 lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza).

Aby uruchomić mLegitymację należy:

  1. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji
  1. Wysłać e-mailem na adres sekretariat@torunsalezjanie.pl jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem, nazwiskiem ucznia oraz klasą.
  2. Pobrać aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  3. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu. 

Instrukcja instalacji mLegitymacji:

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna:

Informacje o usłudze mLegitymacja:

https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html

Zdjęcie do mLegitymacji

Zachęcamy do korzystania z Bezpłatnego Generatora Zdjęć do mLegitymacji, który umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.

Fotografia do mLegitymacji powinna spełnić kilka wymogów. Warto pamiętać o:
• wzroku zwróconym na wprost (najlepiej patrzeć wprost do obiektywu),
• równomiernym oświetleniu twarzy,
• zamkniętych ustach,
• równo ustawionej twarzy – nie można jej przechylać na boki,
• zdjęciu różnego rodzaju nakryć głowy.

Kreator zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem:

https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl