Salezjanie
87-100 Toruń
ul. Storczykowa 66a
tel. 056 648 64 16

Turniej EuroBosco 2008

Od 7 czerwca w naszej szkole trwa turniej piłki nożnej - "EuroBosco 2008". W kategorii klas 4 - 6 szkoły podstawowowej zwyciężyli uczniowie klasy piątej, drugie miejsce zajęła klasa szósta, a trzecie miejsce klasa czwarta. Czekamy jeszcze na ostateczną klasyfikację klas 1-3 szkoły podstawowej. Galeria

Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 1 czerwca spotkaliśmy się na rodzinnym festynie zorganizowanym przez Radę Rodziców. Dzięki wspólnej zabawie, konkursom, rodzinnemu turniejowi gry w piłkarzyki i pieczonym kiełbaskom zapanowała niepowtarzalna atmosfera. Gratulujemy zwycięzcom konkurencji sportowych, dziękujemy wszystkim za obecność i mamy nadzieję na spotkanie podczas rodzinnego festynu za rok. Galeria

Rowerowa wyprawa szlakiem toruńskich fortów

31 maja dziesięciu uczniów wraz z Księdzem Dyrektorem Mariuszem Witkowskim i bratem Andrzejem Okoniewskim wyruszyło na wyprawę rowerową szlakiem toruńskich fortów. Zapraszamy na kolejne wycieczki rowerowe wszystkich uczniów naszych szkół. Galeria

Pierwsza Komunia Święta

24 maja dzieci z klasy drugiej przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Tej wyjątkowej Eucharystii przewodzili Ksiądz Dyrektor Mariusz Witkowski i ks. Mirosław Wierzbicki.Wyjątkowość chwili i piękna oprawa liturgiczna poruszyła serca wszystkich uczestników tego szczególnego spotkania.Galeria

Wycieczka klas 4-6

W terminie od 17 do 21 maja uczniowie klas 4-6 wraz z opiekunami: panią Agatą Jędrzejewską, panią Małgorzatą Kiełbasą i panią Anną Rozkowińską, zwiedzili Pragę, Wrocław,Kłodzko i weszli na Szczeliniec w Górach Stołowych. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Galeria

Wycieczka klas 1-3

W dniach 11-14 maja klasy 1-3 wraz z wychowawcami: panią Małgorzatą Tomaszewską, panią Iwona Matyjasik, panią Małgorzatą Poczyńską i panią Barbarą Leguminą pojechały nad morze do miejscowości Jantar. Podczas wycieczki dzieci odwiedziły Muzeum Bursztynu w Gdańsku i spędzały czas na zabawach nad brzegeim morza. Galeria

Wieczór talentów

28 kwietnia 2008r. uczestniczyliśmy w pierwszym Wieczorze Talentów, który zorganizowały panie Barbara Kowalska i Agata Jędrzejewska. Uczniowie naszych szkół zaprezentowali swoje talenty i zainteresowania w takich kategoriach jak: recytacja, muzyka, sport, fotografia, rysunek, malarstwo, i pasje.
Galeria

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I - III

21 kwietnia 2008 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I - III: Wierszyki długie i krótkie, przygotowany przez prowadzącą koło teatralne Małgorzatę Poczyńską. Poziom konkursu był wysoki, ulubionymi autorami wierszy byli I. Brzechwa, J. Tuwim, M. Witewska. Pierwsze miejsce przyznano Alicji Zjawionej i Helenie Pietruszce z klasy Ib, a drugie Annie Durmowicz z klasy Ib.Galeria

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

W dniu 16 kwietnia 2008 klasa trzecia szkoły podstawowej napisała Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Test złożony był z 25 zadań, z których 20 to zadania zamknięte, pozostałe 5 to zadania otwarte. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń mógł zdobyć 40 punktów. Galeria

Dzień Otwartych Drzwi

12 kwietnia otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla wszystkich zainteresowanych nauką w Salezjańskiej Szkole Podstawowej. Nauczyciele i uczniowie zapraszali naszych gości do sal lekcyjnych, świetlicy i biblioteki, zaprezentowali się aktorzy ze szkolnych kół teatralnych, można było obejrzeć prezentacje multimedialne o życiu naszej szkoły i wysłuchać przemówienia Księdza Dyrektora Mariusza Witkowskiego.
Galeria

Kangur Matematyczny 2008

[Rozmiar: 44538 bajtów]W czwartek 28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Czekamy niecierpliwie na wyniki.
Galeria

Turniej tenisa stołowego

[Rozmiar: 41815 bajtów] W marcu odbył się w naszej szkole Turniej tenisa stołowego, spośród startujących uczniów ze szkoły podstwowej najlepsi okazali się uczniowie klasy piątej: Artur Krauze, Jędrzej Janiszewski i Kuba Strzelka.
Galeria

Opera NOVA w Bydgoszczy

[Rozmiar: 47047 bajtów]28 lutego uczniowie klas 4-6 wraz se swoimi wychowawcami udali się z wizytą do Opery NOVA w Bydgoszczy, aby obejrzeć spektakl baletowy Bogdana Pawłowskiego pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.
Galeria

Marsz na orientację

[Rozmiar: 44184 bajtów] W sobotę 23 lutego, dzieci ze Szkolnego Koła Turystycznego, prowadzonego przez p. Barbarę Leguminę, wzięły udział w XXXI Marszu Na Orientację, który odbył się w Kaszczorku. Ostateczną klasyfikację umieści w najbliższy wtorek toruński dziennik Nowości.
Galeria

Dzień Babci i Dziadka

[Rozmiar: 43899 bajtów] 21 lutego uczniowie klas I-III przygotowali przedstawienie dla swoich Dziadków. Mali aktorzy z koła teatralnego, prowadzonego przez p.Małgorzatę Poczyńską, wystawiły sztukę pt.Bajka nie z tej ziemii, a ich koledzy i koleżanki popisali się swoimi zdolnościami recytatorskimi i wokalnymi.
Galeria

Zimowisko

[Rozmiar: 46810 bajtów] Pierwszy tydzień ferii uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Ks. Dyrektorem Mariuszem Witkowskim, p. Lidią Maciejewską i p. Agnieszką Kalinowską spędzili na zimowisku w Białym Dunajcu. Podczas pobytu zwiedzali Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce, odwiedzili Jaskinię Bielską i aquapark w Popradzie na Słowacji. Jednak najwięcej radości przysporzyła uczestnikom jazda na nartach. Może w przyszłym roku obóz narciarski...?
Galeria

Święto Szkoły

[Rozmiar: 46225 bajtów]

25 stycznia 2008 roku obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z imieninami Ks. Dyrektora Mariusza Witkowskiego. Ten szczególny dzień rozpoczeliśmy uroczystą Mszą Świętą, obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez klasę piątą oraz jej wychowawcę pana Arkadiusza Sterna. W drugiej, rozrywkowej części obchodów Świeta Szkoły zobaczyliśmy popisy taneczne Kacpra Dembka z klasy III gimnazjum z partnerką oraz Klaudii Just z klasy VI z partnerem. Po pokazie tańca wszystkie klasy naszej szkoły stanęły do konkursu karaoke.
Galeria

Konkurs karaoke

[Rozmiar: 42752 bajtów]Totem zwycięstwa przypadł klasie VI, pod wodzą pani Agaty Jędrzejewskiej :), drugie miejsce zajęła klasa IB, a trzecie klasa I gimnazjum.
Zwycięskie drużyny otrzymały do swoich sal lekcyjnych 32-calowe telewizory LCD. Gratulujemy!

Rozwiązanie konkursu Kto jest kim?

W Szkole Podstawowej konkurs Kto jest kim?wygrał Antek Luc, drugie miejsce zajęła Honorata Piwońska, a trzecie - Bartek Wojdyło. Gratulujemy zwycięzcom.
Rozwiązanie konkursu dla Szkoły Podstawowej.

Konkurs Kto jest kim?

Dnia 18.01.2008 rozpoczął się konkursy dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, polegające na rozpoznaniu nauczycieli ze zdjęć z dzieciństwa. Zapraszamy do udziału w konkursie. Prawidłowe odpowiedzi zostaną ogłoszone podczas Święta Szkoły - dnia 25.01.2008.
Zdjęcia dla Szkoły Podstawowej

Kolęda 2008

[Rozmiar: 24582 bajtów] W czwartek 10 stycznia przyjęliśmy kolędę w naszej szkole. Ksiądz Wojciech Miszewski, kanonik parafii Św. Antoniego, na terenie której znajduje się nasza szkoła, poświęcił sale lekcyjne i udzielił nam błogosławieństwa na nowy rok.
Galeria Szkoły Podstawowej

Wigilia Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej

[Rozmiar: 24582 bajtów] 19 grudnia obchodzilśmy w Szkole Podstawowej Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci z koła teatralnego, prowadzonego przez panią Agatę Jędrzejewską, przygotowały przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Po występie naszych małych aktorów i burzy oklasków ze strony zgromadzonej publiczności wspólnie śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. Ku naszej ogromnej radości czekał na nas także stół pełen świątecznych pyszności...
Galeria

I Przegląd Teatrzyków

[Rozmiar: 24582 bajtów] 13 grudnia odbył się w naszej szkole Pierwszy Przegląd Teatrzyków o tematyce bożonarodzeniowej, w którym wzięli udział uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Toruniu oraz uczniowie klasy trzeciej i czwartej naszej szkoły. Występy młodych aktorów bardzo podobały się publiczności. Po przedstawieniach uczniowie poszczególnych klas oraz nasi goście wzięli udział w konkursach oraz wspolnym śpiewaniu piosenki po angielsku. Pani wicedyrektor Lila Iglewska wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy.
Galeria

Święty Mikołaj odwiedza naszą szkołę

[Rozmiar: 24582 bajtów] 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. Nasz gość wraz ze swoimi pomocnikami - Księdzem Dyrektorem i Jędrkiem z klasy trzeciej gimnazjum - przywitał nas w drzwiach szkoły, a następnie odwiedził wszystkie klasy naszej szkoły i obdarował zarówno uczniów jak i nauczycieli drobnymi upominkami. Najwięcej radości obecność Świętego wzbudziła u uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali specjalne piosenki na tę okazję. Święty Mikołaju zapraszamy w przyszłym roku!
Galeria Szkoły Podstawowej

Pasowanie Pierwszaków

[Rozmiar: 24582 bajtów] W październiku odbyło się pasowanie na uczniów naszych „Pierwszaków”. Kandydaci na uczniów złożyli uroczyste przyżeczenie po czym zostali oficjalnie pasowani na uczniów przez ks. Dyrektora Mariusza Witkowskiego. Kochani uczniowie życzymy wam samych dobrych ocen.
Galeria

Relikwie Św. Dominika

[Rozmiar: 27703 bajtów] 20 września 2007 wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji odwiedzin relikwii Św. Dominka Savio w Aleksandrowie Kujawskim.
Szczegóły
Galeria

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2007/2008