ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

Salezjańskie włoskie wakacje

Obóz salezjański w Cesenatico

Uczniowie szkół z Torunia, Konina i Szczecina są na obozie salezjańskim w Cesenatico. W pierwszym tygodniu pobytu nad Adriatykiem mieli moc atrakcji – kąpiele morskie i słoneczne, walki kogutów w wodzie, gra w siatkówkę i w nogę, a nawet – salsa w towarzystwie innych plażowiczów. Wieczorami też korzystali z miejscowych atrakcji – oglądali występy ulicznych kuglarzy, jedli pyszne, włoskie lody i bawili się w lunaparku.
Ale zabawa to nie wszystko – w ramach poznawania lokalnej kultury zobaczyli port w Cesenatico, zaprojektowany w 1314 roku przez samego Leonarda da Vinci. Ponadto zwiedzali najmniejszą republikę na świecie – San Marino ze stolicą wpisaną na światową listę dziedzictwa Unesco. W niedzielę brali udział we włosko-polskiej mszy w parafialnym kościele.
Boskie trio! Salezjańskie szkoły!
Drugi tydzień włoskich wakacji upłynął pod znakiem wspaniałej zabawy. Uczniowie dwukrotnie odwiedzili park wodny – Aquafan, gdzie zdzierali gardła na najwyższych zjeżdzalniach, dwa razy bawlili się w parku rozrywki Mirabilandia – gdzie w trakcie jazdy na rollercoasterach i oglądaniu wodnych pokazów – zapierało im dech w piersiach. Oglądali musicale i pokazy kaskaderskie, wygrywali ogromne maskotki, które teraz wiozą w autobusie. Odwiedzili również Oltremare, gdzie podziwiali drapieżne ptaki, papugi oraz delfiny. Po częstym zaopatrywaniu się w słodycze w lokalnym sklepie, wracali do hotelu na planszówki. W ostatni wieczór wybrali się na pizzę do nadmorskiej restauracji. Już bardzo stęsknieni wracają do kochanych rodziców – czas najwyższy wyleczyć gardła 🙂
Dziki: AAAAAAAAAAA!

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl