ul. Św. Jana Bosko 1, 87-100 Toruń, PL

Spotkanie z Absolwentami

Absolwenci SPTS w Toruniu rocznik 2020

Podążaj za swoją pasją, a znajdziesz swoje miejsce: to niewątpliwie kwintesencja dzisiejszego spotkania niesamowitych absolwentów SPTS w Toruniu rocznik 2020 z uczniami obecnych klas ósmych. Patrząc na naszych pięknych nastoletnich licealistów, wspaniałych młodych ludzi, nasi obecni ósmoklasiści mogli poczuć i zobaczyć radość z poszerzenia wiedzy, motywację do zdobywania nowych umiejętności i zachętę do otwierania nowych drzwi po ukończeniu podstawowej. Nasi kochani absolwenci podzielili się swoim doświadczeniem oraz wrażeniami z nauki w toruńskich liceach ogólnokształcących. Tosia i Teresa przedstawiły szeroką ofertę Liceum Ogólnokształcącego nr I; Iza, Ala i Ola pokazały , czym jest nauka i samo-doskonalenie się na różnorakich ścieżkach edukacyjnych w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym; Tosia, Marysia, Małgosia i Eryk zabrali nas w podróż po szerokiej gammie poczynań około-dydaktycznych w Liceum Ogólnokształcącym nr V; a Filip i Michał z właściwym sobie urokiem zaprezentowali mnogość przedmiotowo-językową w wielkiej przestrzeni Liceum Ogólnokształcącego nr X. Na jednej z przerw Absolwenci mogli porozmawiać z Księdzem Dyrektorem oraz na słodko powspominać swoje słodkie czasy w Szkole Salezjańskiej.
Nasi ósmoklasiści stoją teraz przed trudnym wyborem: gdzie pójść, co wybrać, gdzie mi będzie najlepiej? Tak jak powiedziała Tosia z LO I: słuchajmy siebie, swoich pasji, zainteresowań, a nie podążajmy za naszymi kolegami, koleżankami. Ich przecież można spotkać wszędzie, a w nowym etapie edukacji należy otworzyć się na nowych ludzi, na nowe przyjaźnie. Apel do naszych drogich ósmoklasistów jest zatem następujący: wybierajcie mądrze, wybierajcie sercem, kierujcie się tym, co sprawia Wam radość. Nasi absolwenci wiedzą to najlepiej! Wiemy też, że, aby dotrzeć tam, gdzie chcemy dotrzeć, musimy się starać! Dlatego też, Drodzy Ósmoklasiści, starajcie się dotrzeć tam, wybrać tę szkołę, którą chcecie. Pamiętajcie jednak, że nie ma drogi na skróty. Wybrzmiało to dzisiaj na spotkaniu z Waszymi starszymi kolegami. Systematyczna praca oraz rozwijanie swoich pasji to Wasz atut i klucz do przyszłych wyzwań.
Życzymy Wam powodzenia, a naszym niesamowitym Absolwentom życzymy wielu sukcesów oraz niezliczonych okazji do uśmiechu. I odwiedzajcie nas, Kochani! Jesteście integralną częścią naszej wielkiej rodziny szkolnej. Pamiętamy Wasze małe kroki, które teraz przekształcają się w Wasze dumne kroczenie przez nastoletnie życie, towarzyszące Waszym spełnionym i spełniającym się nieustannie marzeniom. Nie przestawajcie marzyć, realizować się w życiu! Nie przestawajcie inspirować młodszych i cały czas dawajcie swoim Rodzicom powód do dumy z Was, bo tak właśnie się dzieje! Dziękujemy, że jesteście!

WAŻNE STRONY

NA SKRÓTY

realizacja Wordpress pre.com.pl